ТОВ "Дніпро-Газон"
Передзвонити

Як правильно здійснювати комплексний догляд за газоном

Кожен власник присадибної ділянки мріє про красиву смарагдову галявину, яка б м`яким килимком оточувала його будинок і робила двір більш затишним і презентабельним.

Однак, облаштовуючи на своїй ділянці галявину, потрібно бути готовим регулярно і дбайливо слідкувати за газонною травою, адже тільки комплексний догляд за газоном допоможе підтримувати його охайний і здоровий вигляд.

Який вид газону ви б не вибрали: рулонний або посівний – догляд за ними полягає не тільки в регулярному поливі та покосі, як вважає більшість землевласників, а складається із багатьох інших операцій з догляду за газоном.

Безумовно, здійснюючи догляд за газоном після висадки, необхідно враховувати не тільки вид обраного покриття, але й особливості ґрунту, а також погодні та ландшафтні умови у вашому регіоні.

Тому, якщо ви хочете, щоб ваша ділянка тішила око протягом багатьох років, рекомендуємо звернутися до фахівців, аби вони правильно розрахували потрібну кількість і регулярність доглядових заходів.

Вот перечень работ, которые необходимо проводить для поддержания жизнедеятельности и здорового внешнего вида газонного покрытия:

  • полив. Догляд за газоном відразу після посіву передбачає щоденний полив ділянки, через тиждень після висадки можна поливати через день, а починаючи з третього тижня, полив слід здійснювати раз на 7-14 днів, залежно від пори року і погодних умов. Для того, щоб дізнатися, чи потребує галявина поливу, досить пройтися по ній: якщо травинки помітно приминаються і не поспішають підніматися, а також мають тьмяний або буруватий колір, значить пора вмикати полив;
  • стрижка є однією з ключових доглядових процедур. Вона робить трав`яний покрив густішим і щільнішим, стимулює його ріст. Стрижка проводиться з ранньої весни і аж до перших заморозків, в суху і бажано сонячну погоду, але верхній шар ґрунту при цьому повинен бути трохи вологим. Регулярність косовиці залежить від погодних умов, а також від вибраного типу покриття. Так, наприклад, мавританський рослинний покрив стрижуть всього 2 рази на рік, спортивний – до 10, партерний – до 20, а декоративний – 25-30. Для того щоб після стрижки трав`яний покрив мав рівномірний і здоровий зовнішній вигляд, рекомендуємо скористатися газонокосаркою і тримером;
  • вичісування – це свого роду чистка галявини, яка здійснюється граблями раз на рік ранньою весною, для того, щоб прибрати зі смарагдового килима опале листя, старі травинки та інше сміття після зими. Також виокремлюють складніший вид вичісування – скарифікацію, яка передбачає надрізання кореневої системи вертикуттером або скарифікатором. Завдяки цій процедурі забезпечується проникнення в ґрунт кисню, необхідного для “дихання” ґрунту і рослин;
  • аерація також спрямована на проріджування кореневої системи шляхом проколювання ґрунту на кілька сантиметрів. Завдяки аерації поліпшується доступ кисню і води до коренів рослин;
  • мульчування — це землювання або піскування ґрунту, спрямоване на поліпшення циркуляції вологи та повітря у його верхньому шарі, зменшення випаровування вологи із землі та її збагачення корисними речовинами.
  • підгодівля — це внесення добрив, що якісно підживлюють рослини. Догляд за газонним покриттям складається із внесення азотних, фосфорних і калійних добрив. Азот стимулює ріст і покращує колір трав`яного покриву, фосфор стимулює коренеутворення і підтримує здоров`я дерену, а калій захищає рослини від хвороб і вицвітання. Підживлення комплексними добривами повинне проводитися регулярно, із середини березня до кінця жовтня;
  • боротьба з бур`янами запобігає заростання галявини і зберігає красу трав`яного покриття. Боротися з бур`янами можна вручну, просто виполюючи їх, або за допомогою гербіцидів. Якщо прополювання можна здійснювати незалежно від пори року, то обробка бур`янів гербіцидами проводиться тільки влітку.

Як доглядати за газоном по місяцях

Не вірте рекламі “спеціальних” травосумішей, посадивши які практично не потрібно доглядати за газоном, – насправді не існує такого газону, за травою якого не треба було б регулярно доглядати, навіть рулонна трава, при всій своїй невибагливості у догляді, потребує регулярної стрижки та підгодівлі.

Якщо ви будете здійснювати доглядові процедури регулярно і вчасно, ваша галявина завжди буде відмінно виглядати і тішити око.

Залежно від пори року доглядові процедури за газонною травою передбачають:

  • взимку – відновлення трав`яного покриву після морозів;
  • навесні та влітку – підтримання здоров`я рослин і забезпечення насиченого смарагдового кольору;
  • восени – підготовка галявини до зимової консервації.

Догляд за газоном перед зимою і після зими

Багато домовласників цікавляться, як підготувати газон до зими і як доглядати за ним протягом зимових холодів. З першими заморозками галявина переходить у період спокою, і її краще не турбувати, зайві навантаження на трав`яний покрив у холодну пору року стануть причиною появи численних залисин навесні. Ходити по газонному покриттю рекомендується, коли висота снігового покриву досягне хоча б 20 см.

Після танення снігу, коли почнуть з’являтися калюжі, і верхній шар ґрунту стане сухим, саме час зробити вичісування, скориставшись вертикуттером або скарифікатором, щоб видалити сухе та підгниле листя, покращити повітрообмін і зруйнувати шар повсті, який закриває доступ вологи та поживних речовин до коренів.

Догляд за газоном навесні

Якщо вас цікавить, як правильно доглядати за газонною травою ранньою весною, то ви повинні знати, що вона за зиму зголодніла, тому вкрай потребує комплексного добрива та поживних речовин.

Весна – найкращий час для ремонту газонного покриття, тому при виявленні зріджених місць, їх необхідно підсіяти.

Щодо поливання — навесні краще дотримуватися такого правила: поливати траву потрібно рідко, але рясно.

У квітні-травні саме час починати боротися з бур`янами, і робити першу в новому сезоні стрижку трав`яного покриву.

Догляд за газоном влітку

Багатьох цікавить питання, як доглядати за газонною травою влітку. У теплі місяці зелена галявина потребує регулярного поливу та покосу. У порівнянні з весняними місяцями стрижку і полив доведеться робити частіше, адже через посуху з`являється небезпека вигорання деяких ділянок.

Крім того, влітку необхідно подбати і про комплексне удобрення покриття, підживлення є обов`язковою процедурою з догляду за трав`яним покривом у спекотний сезон.
Догляд за газоном восени

Досвідчені дачники, які не з чуток знають, як доглядати за газонною травою, стверджують, що осінній догляд складається із цілого ряду процедур: вичісування, видалення бур`янів, обробка рослин спеціальними захисними і лікувальними засобами. Що стосується внесення добрив, то восени трав`яний покрив потребує великої кількості калію і фосфору, а ось підгодівлю азотом можна звести до мінімуму.

Звичайно, восени не можна забувати і про регулярну стрижку і полив галявини, останній покіс рекомендується проводити до середини жовтня.

Як оновити старий газон

Якщо ваша галявина погано пережила зиму, гине від зневоднення або страждає від засилля бур`янів і шкідників, саме час задуматися про те, як оновити газонну траву і надати їй здорового вигляду.

Існує два методи відновлення трав`яного покриву: пересів і новий посів.

Для того щоб оновити галявину шляхом пересіву вам необхідно:

  • визначити і виправити причину погіршення стану рослин;
  • видалити бур`яни та інше сміття;
  • провести аерацію і полив;
  • внести добрива;
  • провести посів.

Наприкінці зазначимо, що пересів допоможе, якщо загинуло не більше 40 % рослинності, якщо ж втрати перевищують цю межу, єдиним слушним рішенням є укладання рулонної трави або посів травосуміші вручну заново.

    ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ
    * Поля обов'язково заповнити
    ОПЛАТА И ДОСТАВКА

    Ви можете замовити рулонний газон в будь-який регіон України. Доставка рулонів здійснюється на палетах і, якщо це необхідно, в рефрижераторах.

    Діє спеціальна пропозиція для ландшафтних дизайнерів і компаній!